Prawnicza blogosfera

przez dnia Grudzień 14, 2009

Dziś dowiedziałem się o istnieniu kolejnego bloga prawniczego, a dokładniej – podatkowego. Prowadzony jest on przez doradców podatkowych z firmy Grant Thornton Frąckowiak i jest to typowy przykład multibloga, gdzie na treść składają się artykuły kilku osób.

Przedmiotem bloga doradców podatkowych jest prawo podatkowe w sensie ogólnym. Nie widać tutaj szczególnej specjalizacji, chociaż w archiwum można dostrzec serię, w mojej opinii, ciekawych artykułów dotyczących optymalizacji podatkowej. Wpisy w blogu nie są skierowane do specjalistów, ale mają charakter publicystyczny, stąd też przyjemnie się je czyta.

Wpisy pojawiają się około 4 razy w miesiącu. Ostatni (z 10 grudnia 2009 r.) dotyczy różnic w interpretacjach prawa podatkowego dokonywanych przez Ministra Finansów oraz organy podatkowe, przy czym te ostatnie, w opinii autorki Beaty Hudziak, są bardziej skłonne do interpretacji tego prawa na korzyść podatników. Tekst interesujący.

Blog Doradców Podatkowych z firmy Grant Thornton Frąckowiak, chociaż ciekawy, to posiada istotne braki, które uniemożliwiają mu sprawną komunikację oraz dotarcie do szerszego grona odbiorców. Zdecydowanej zmiany wymaga również szata graficzna. 

Dołączam go do katalogu prawniczej blogosfery.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: