Tajemnica Przedsiębiorstwa – nowy blog w grupie blogów prawniczych web.lex

przez Rafał Chmielewski dnia Kwiecień 4, 2013

Dziś mam prawdziwą przyjemność pokazać Ci kolejny blog prawniczy, który dołączył do web.lex network. Jest to blog mecenasa Roberta Solgi z kancelarii katowickiej. Nosi tytuł Tajemnica Przedsiębiorstwa.

O co chodzi z tą tajemnicą przedsiębiorstwa? Najlepszą ilustracją będzie jeden z już obecnych artykułów w tym blogu – Krwawy poniedziałek. Zaczyna się on tak:

Wyobraź sobie taki poniedziałek. Jesteś członkiem zarządu albo właścicielem firmy. Po udanym weekendzie zaczynasz z energią nowy tydzień, od kawy, paru raportów i prasy branżowej. Wszystko jest w porządku. Tak, jak ma być. Idealny ład.

I nagle dzwoni do Ciebie pracownik HR z informacją, że Twój zastępca, dyrektor handlowy, odpowiedzialny za kluczowych klientów, właśnie złożył wypowiedzenie

Resztę sobie doczytasz. Ogólnie rzecz biorąc, włos jeży się na głowie…. 🙂

Blog Tajemnica Przedsiębiorstwa skupia się przede wszystkim na:

A sam autor, pisząc o celu założenia i prowadzenia bloga, mówi tak:

Przede wszystkim jednak chcę rozbudzić zainteresowanie prawem tajemnicy przedsiębiorstwa oraz przekonanie, że należy je chronić i dochodzić swoich praw. (…) Obserwacje wykazują, że wielu przedsiębiorców, zwłaszcza małych i średnich, w ogóle nie wie o tym, że ma lub może mieć jakieś prawa do informacji.

Zatem jedyne, co teraz możesz… powinieneś zrobić, to po prostu zajrzeć do bloga 🙂 Zapraszam do bloga Tajemnica Przedsiębiorstwa >>

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Mikołaj Lech | Znaki Towarowe Blog Kwiecień 4, 2013 o 6:01 pm

Czyli okazuje się, że wczoraj jeszcze przedpremierowo miałem okazję zaczytywać się w blogu 🙂

Gratuluję pomysłu. Szalenie ciekawa sprawa, o której nie myśli się dopóki samemu nie doświadczy się takiego incydentu. Sam na pewno będę stałym czytelnikiem. Chętnie zapoznam się z metodami zabezpieczenia się przed nieuczciwą konkurencją w przypadku byłego pracownika. Na tą chwilę znałem jeden skuteczny sposób – weksel in blanco. Tylko średnio wyobrażałem sobie w ten sposób rozpoczynać współpracę, która w gruncie rzeczy opierać się musi na zaufaniu.

Życzę wytrwałości w pisaniu!

Odpowiedz

Agnieszka Stach - Prawa Twórców Kwiecień 13, 2013 o 7:08 pm

Cóż za piękna domena! Gratulacje dla obydwu panów 🙂

Odpowiedz

Rafał Chmielewski Kwiecień 13, 2013 o 10:59 pm

Przede wszystkim dla autora bloga 🙂

R

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: