Kr贸tka recepta na sukces kancelarii prawnej.

przez Rafa艂 Chmielewski dnia Maj 14, 2014

Wideo nagrane na szybko – zmontowane na MacBook’u 馃檪

Zobacz, jaki jest jeden z g艂贸wnych czynnik贸w decyduj膮cych o sukcesie kancelarii prawnej:

{ 14 komentarze… przeczytaj je poni偶ej albo dodaj sw贸j }

Wojciech Wawrzak Maj 15, 2014 o 9:10 am

Rafale, strasznie rozpraszaj膮ce to trz臋sienie si臋 kamery. Preferuj臋 jednak statyczne wideo. Ta muzyka w tle natomiast strasznie patetyczna.

Odpowiedz

Rafa艂 Chmielewski Maj 16, 2014 o 7:39 am

Witaj Wojtku! Wideo nagrane na gor膮co 馃檪 Z regu艂y tak robi臋 – nie planuj臋 wcze艣niej czy w og贸le co艣 nagram. Je艣li mi przyjdzie do g艂owy co艣 ciekawego, je艣li czuj臋, 偶e chcia艂bym si臋 czym艣 w danym momencie podzieli膰, wyci膮gam telefon i nagrywam. 馃檪

Dzi臋kuj臋 Ci za opini臋 i pozdrawiam weekendowo! 馃檪

Odpowiedz

Pawe艂 Budrewicz Maj 16, 2014 o 8:53 am

Pomys艂 dobry, ale to dopiero zaczyn. Nagrywanie na szybko ma sens jako szkic – materia艂 do obr贸bki. Ma艂o kto jest na tyle genialny, 偶e mo偶e rzuca膰 szkice publiczno艣ci. Muzyka… Ch艂opie, zmie艅 nut臋, bo ca艂y czas mia艂em wra偶enie, 偶e m贸wisz albo o zbawieniu ludzko艣ci, albo o zako艅czeniu d艂ugotrwa艂ego kataklizmu 艣wiatowego.

Ale ujawniony mechanizm dzia艂a. Wiem, bo sam si臋 podda艂em z prawniczymi blogami, kiedy odkry艂em, 偶e mnie to w og贸le nie interesuje.

Forma – tradycyjnie b艂臋dne u偶ywanie zaimka akcentowanego „Ciebie” zamiast „Ci臋” oraz „Tobie” zamiast „Ci”. To ju偶 internetowa plaga. 呕enua.

Odpowiedz

Rafa艂 Chmielewski Maj 16, 2014 o 10:55 am

Pawle, dzi臋ki za analiz臋 馃檪

to znaczy, 偶e ju偶 swego bloga nie prowadzisz?

Odpowiedz

Pawe艂 Budrewicz Maj 16, 2014 o 11:25 am

Nie, nie prowadz臋. W og贸le rozwa偶am wycofanie si臋 z bran偶y.

@Marek – Kancelaria Medyczna – porada jest dobra i bardzo sensowna, ale wideo amatorskie. Nie ka偶dy jest fanem Blair Witch Project.

Odpowiedz

Rafa艂 Chmielewski Maj 16, 2014 o 3:59 pm

„Nie ka偶dy jest fanem Blair Witch Project.”

Pawle, masz 100% racji! 馃檪 Nie dla ka偶dego jest te偶 ten blog.

Nie chodzi o to, aby wideo by艂o profesjonalne. Wideo powinno by膰 naturalne. To jest dok艂adnie to, czego brakuje wi臋kszo艣ci prawniczych nagra艅.

Co do Twego bloga: pos艂uchaj – w mojej opinii tkwi w Tobie ogromny, ale nie wykorzystany potencja艂. Osoba Twojego pokroju i z tak膮 charyzm膮 powinna prowadzi膰 blog. Oczywi艣cie trzeba przemy艣le膰 jego strategi臋, 偶eby nie by艂 to czas stracony. Jednak uwa偶am, 偶e blog – jak dla wielu innych prawnik贸w – by艂by dla Ciebie bardzo skutecznym narz臋dziem marketingowy i w ko艅cu biznesowym.

Oczywi艣cie mo偶esz si臋 z tym nie zgodzi膰 馃檪 To tylko moje zdanie 馃檪

Serdeczno艣ci!

Odpowiedz

Marek - Kancelaria Medyczna Maj 16, 2014 o 10:51 am

Panowie, po prostu jeszcze nie poznali艣cie Rafa艂a. A ja Wam m贸wi臋, 偶e to jest dobre wideo i dobra porada.
馃檪

Odpowiedz

Rafa艂 Chmielewski Maj 16, 2014 o 10:57 am

HAHA 馃檪 Marku, dzi臋ki! 馃檪

Odpowiedz

Maciej Bednarek: Jak napisa膰 dobr膮 umow臋 Maj 16, 2014 o 8:53 pm

Po prostu Rafa艂 w pe艂nej krasie 馃檪
A jako wielbiciel muzyki filmowej daj臋 du偶ego plusa za budowanie napi臋cia t艂em muzycznym 馃檪

Odpowiedz

Rafa艂 Chmielewski Maj 16, 2014 o 9:04 pm

Czyli jednak tragedii nie ma 馃檪

Dzi臋kuj臋 Panie Macieju! 馃檪

Odpowiedz

Agnieszka Swaczyna Maj 18, 2014 o 9:41 am

Rafale, pomijam warstw臋 estetyczn膮 – zawsze mo偶na dyskutowa膰. Ale dla mnie najwa偶niejsze jest to, co powiedzia艂e艣 o konkurencji. Dok艂adnie w艂a艣nie tak to czuj臋! Wiesz, 偶e moje decyzje „marketingowe” podejmuj臋 „na czuja” :-). Podpisuj臋 si臋 pod tym, co powiedzia艂e艣. Ja konkuruj臋 sama ze sob膮 :-). Staram si臋 coraz wi臋cej wiedzie膰, nabiera膰 nowych do艣wiadcze艅.
Bardzo spodoba艂o mi si臋 to Twoje nagranie.

Odpowiedz

Rafa艂 Chmielewski Maj 19, 2014 o 7:55 am

Dok艂adnie o to w艂a艣nie chodzi! Dzisiejszy 艣wiat i technologia pozwala nam dotrze膰 do wielu ludzi z naszym przes艂aniem. Co nie by艂o mo偶liwe jeszcze kilka lat temu.

Mimo tego, 偶e otacza nas coraz wi臋cej „sztucznej inteligencji”, to jednak wci膮偶 jeste艣my bardzo ludzcy. I to jest fajne 馃檪

Dzi臋kuj臋 Agnieszko! 馃檪

Odpowiedz

Pawe艂 Budrewicz Maj 18, 2014 o 10:26 am

Zgadzam si臋, 偶e najlepsze marketingowo podej艣cie to „polecam konkurencj臋”. Nie zgadzam si臋, 偶e „amatorski” to przeciwie艅sto „naturalnego”. Przeciwie艅stwem „amatorskiego” jest „profesjonalny”. Czyli – tre艣膰 okay, forma do poprawki.

A co do mnie – dzi臋kuj臋 za s艂owa uznania, ale to ju偶 kwestia czasu, a nie decyzji. Prawo mnie nudzi i nie daje mi satysfakcji. Inne wyzwania czekaj膮.

Odpowiedz

Rafa艂 Chmielewski Maj 19, 2014 o 7:57 am

Hej Pawle! Rozumiem, rozumiem 馃檪

S艂uchaj, blog w Twoim przypadku sprawdzi si臋 doskonale bez wzgl臋du na bran偶臋, w kt贸rej b臋dziesz dzia艂a艂.

Serdecznie Ci臋 pozdrawiam!

Odpowiedz