Prawnicza blogosfera – blog podatkowy dla firm

przez dnia 13 stycznia, 2011

Znalazłem dziś chwilę na napisanie kilku słów na temat pewnego „nowego” bloga. Zupełnie wyjątkowego.

Dlaczego?

Po pierwsze, jest to blog podatkowy. Podatkowy, to znaczy też prawniczy … Ostatnio się dowiedziałem, że prawo podatkowe, to „prawie prawo” 🙂 A doradcy podatkowi, to „prawie prawnicy” 🙂 Hi, hi, hi…Tylko, że jakoś niewielu „nie-prawie prawników” wzięło by się za rogi np. z VATem 🙂

Po drugie, jest to bardzo dobry blog (treść wzorowa; wadą jest system, ale dowiedziałem się od autorki, że nowy blog jest już w fazie produkcji).

Po trzecie, jego autorka wywodzi się z tej samej „amerykańskiej szkoły blogowania” Wandy Loskot, co ja sam.

Ok. Blog nazywa się Twoja Firma Twoje Podatki, a jego autorka to doradca podatkowy Barbara Mierosławska.

Kiedy zapytałem Basię  (pisząc artykuł do Biuletnu Krajowej Izby Doradców Podatkowych) o to, czy czas poświęcony na prowadzenie bloga był faktycznie tego warty, a także czy wpłynął on w jakiś sposób na rozwój jej – całkiem sporej – kancealrii, odpisała:

Gdy pojawił się tytuł mojego bloga „Twoja Firma Twoje Podatki” byłam przekonana, że o podatkach można pisać nie tylko martwym językiem ustaw i rozporządzeń. Blog jest dla mnie kontynuacją innego spojrzenia i przekazywania wiedzy podatkowej, który zainicjowałam w swojej książce „Jak dobrze prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów nie będąc księgowym”. Pięć miesięcy aktywności bloga zaowocowało pozyskaniem kilku nowych klientów, którzy wyraźnie określili to jako przyczynę dotarcia do mojej kancelarii. Ponadto kontakt z czytelnikami ułatwia mi, jako doradcy podatkowemu, na bieżąco reagować na potrzeby moich klientów. Jestem bardzo usatysfakcjonowana reakcjami internautów na to co im oferuję. Dostrzegłam również fakt, że blog jest bardzo inspirującym i rozwojowym medium, a jego prowadzenie znacznie ożywiło działalność mojej kancelarii i jest jednym z elementów rozwoju całego zespołu współpracowników.

Widać, że dobrze prowadzony blog ma rzeczywiste przełożenie na dochody kancelarii. Trzeba tylko wiedzieć, jak to robić, a mam nadzieję, że z lektury tego bloga, jak również bazy wiedzy webilex, wiesz na ten temat już sporo.

Tyle na temat nowego bloga podatkowego. Blog zapisuję do katalogu blogów prawniczych.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: