Jak wybrać specjalizację dla bloga prawniczego?

przez Rafał Chmielewski dnia 31 lipca, 2013

Właśnie odkopałem starego maila do jednego z klientów web.lex. Mail dotyczył początków jego działalności. Jego kancelaria właśnie się tworzyła.

Natomiast treść tego listu pozostaje wciąż aktualna. I pewnie będzie na czasie jeszcze bardzo długooooo 🙂

(…)

Jak odkryć specjalizację dla siebie?

Na pewno nie kieruj się tym, że co już jest, albo że czegoś już nie ma. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Pomyśl zamiast tego, co chciałbyś robić. Weź kartkę papieru i to napisz. NAPISZ. A potem posłuchaj swojej intuicji. Odłóż tę kartkę na bok i nie myśl o niej. Zajrzyj ponownie jutro i skreśl to, bądź zostaw. Jeśli skreślisz, pomyśl nad inną specjalizacją, którą chciałbyś robić. I tak dalej.

To są bardzo ważne rzeczy. Mnie to zajęło jakieś 6 miesięcy. Ale warto to zrobić, bo sukces można osiągnąć wtedy, kiedy naprawdę chcesz coś robić. Bo jeśli naprawdę chcesz, to robisz wszystko, co w twojej mocy, aby to robić. I wówczas jesteś spójny: to co mówisz (marketing) jest spójne z tym co robisz (biznes). A to jest niezwykłym magnesem, który przyciąga ludzi. Nie tylko klientów, ale wszelkich innych, którzy wtedy widzą w Tobie lidera.

Nikt wówczas tego nie skopiuje. Nie ma szansy. Może robić wszystko co Ty, ale nigdy nie starczy mu energii na bycie spójnym.

Potem wystarczy tylko wybitny e-marketing i wszystko idzie jak z płatka. Ludzie sami przychodzą. I są szczęśliwi, że masz dla nich czas. 🙂

(…)

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Ryszard 5 września, 2013 o 8:24 pm

Ja myślę już znacznie dłużej niż 6 miesięcy i ciągle nie mogę się zdecydować. Czuję siłę blogowania ponieważ z mojego jednego w zasadzie marnego bloga (w porównaniu z blogami web.lex) są klienci. (zmieściłem się nawet w statystyce która mówi, że pierwszy klient pojawia się w okolicach trzydziestego któregoś wpisu 🙂 ) Wciąż jednak nie mogę podjąć decyzji jaki blog z prawdziwego zdarzenia zapoczątkować. Podświadomie wiem, że mam pomysł tylko jakoś nie mogę go z siebie wydobyć :-))))…..

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 8 września, 2013 o 11:40 pm

Witaj Ryszardzie! 🙂 Dziękuję Ci za odwiedziny bloga!

Jeśli to Ci pomoże: Blog jest stylem życia. Musisz wybrać temat, ktory z łatwością pociągniesz do końca swoich dni 🙂

Rafał

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: