Tajemnica Przedsiębiorstwa – nowy blog w grupie blogów prawniczych web.lex

przez Rafał Chmielewski dnia 4 kwietnia, 2013

Dziś mam prawdziwą przyjemność pokazać Ci kolejny blog prawniczy, który dołączył do web.lex network. Jest to blog mecenasa Roberta Solgi z kancelarii katowickiej. Nosi tytuł Tajemnica Przedsiębiorstwa.

O co chodzi z tą tajemnicą przedsiębiorstwa? Najlepszą ilustracją będzie jeden z już obecnych artykułów w tym blogu – Krwawy poniedziałek. Zaczyna się on tak:

Wyobraź sobie taki poniedziałek. Jesteś członkiem zarządu albo właścicielem firmy. Po udanym weekendzie zaczynasz z energią nowy tydzień, od kawy, paru raportów i prasy branżowej. Wszystko jest w porządku. Tak, jak ma być. Idealny ład.

I nagle dzwoni do Ciebie pracownik HR z informacją, że Twój zastępca, dyrektor handlowy, odpowiedzialny za kluczowych klientów, właśnie złożył wypowiedzenie

Resztę sobie doczytasz. Ogólnie rzecz biorąc, włos jeży się na głowie…. 🙂

Blog Tajemnica Przedsiębiorstwa skupia się przede wszystkim na:

A sam autor, pisząc o celu założenia i prowadzenia bloga, mówi tak:

Przede wszystkim jednak chcę rozbudzić zainteresowanie prawem tajemnicy przedsiębiorstwa oraz przekonanie, że należy je chronić i dochodzić swoich praw. (…) Obserwacje wykazują, że wielu przedsiębiorców, zwłaszcza małych i średnich, w ogóle nie wie o tym, że ma lub może mieć jakieś prawa do informacji.

Zatem jedyne, co teraz możesz… powinieneś zrobić, to po prostu zajrzeć do bloga 🙂 Zapraszam do bloga Tajemnica Przedsiębiorstwa >>

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Mikołaj Lech | Znaki Towarowe Blog 4 kwietnia, 2013 o 6:01 pm

Czyli okazuje się, że wczoraj jeszcze przedpremierowo miałem okazję zaczytywać się w blogu 🙂

Gratuluję pomysłu. Szalenie ciekawa sprawa, o której nie myśli się dopóki samemu nie doświadczy się takiego incydentu. Sam na pewno będę stałym czytelnikiem. Chętnie zapoznam się z metodami zabezpieczenia się przed nieuczciwą konkurencją w przypadku byłego pracownika. Na tą chwilę znałem jeden skuteczny sposób – weksel in blanco. Tylko średnio wyobrażałem sobie w ten sposób rozpoczynać współpracę, która w gruncie rzeczy opierać się musi na zaufaniu.

Życzę wytrwałości w pisaniu!

Odpowiedz

Agnieszka Stach - Prawa Twórców 13 kwietnia, 2013 o 7:08 pm

Cóż za piękna domena! Gratulacje dla obydwu panów 🙂

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 13 kwietnia, 2013 o 10:59 pm

Przede wszystkim dla autora bloga 🙂

R

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: