Dlaczego e-marketing prawniczy jest tak skuteczny?

przez dnia 18 maja, 2010

Ostatnio brałem udział w bardzo ciekawym spotkaniu z prawnikami jednej z największych firm prawniczych. Rozmawialiśmy oczywiście o blogach prawniczych i e-marketingu prawniczym generalnie.

Okazało się, że najczęściej odwiedzaną podstroną ich bloga jest strona zatytułowana Redakcja, gdzie można znaleźć zdjęcia poszczególnych autorów bloga wraz z krótką notą wyrażającą elementy życiorysu.

Dlaczego właśnie ten fragment tego bloga prawniczego jest najpopularniejszy?

Dlatego, że w naturze człowieka tkwi chęć do nawiązywania relacji z człowiekiem, nie zaś z firmą.

Przecież bardzo często wraz z odejściem prawnika z firmy przenoszą się wraz z nim jej klienci. Nie dlatego, że nie mają oni zaufania do innych prawników z tej samej firmy, ale dlatego, że istnieje już relacja prawnik-klient. Relacja firma-klient NIE ISTNIEJE. Jako osoby społeczne preferujemy kontakty osobiste, zamiast kontaktów z jakimikolwiek podmiotami, dlatego interesujemy się innymi ludźmi. Jeżeli możemy się o nich dowiedzieć czegoś więcej (zdjęcie, informacje) to chętnie to czynimy.

Dlatego właśnie strona Redakcja jest najchętniej oglądaną stroną we wspomnianym blogu prawniczym.

Ale to dobrze! Ponieważ informacje o poszczególnych autorach bloga wpływają na bardziej osobisty odbiór treści tam zawartych i w efekcie budują zaufanie, co przekłada się wprost na liczbę klientów.

To jest powód, dla którego system e-marketingowy w firmie prawniczej jest tak skuteczny. Dzięki temu, że system taki odzwierciedla osobowość prawnika, klienci i potencjalni klienci chętnie nawiązują z nim relacje, i jeżeli muszą (oni sami, albo ich znajomi) skorzystać z usługi prawnika, to wtedy nikt inny nie przychodzi im do głowy tylko ten prawnik, z którym nawiązali już relację dzięki sprawnemu systemowi e-marketingowemu.

Dlatego właśnie e-marketing prawniczy jest tak skuteczny!

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Daniel Anweiler | Odszkodowania za błędy medyczne 13 września, 2015 o 1:19 pm

Dlatego zawsze wole sprawe załatwić osobiście a nie przez telefon.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: