Blogi prawnicze zmieniają wizerunek naszej branży na lepszy

przez Rafał Chmielewski dnia 20 września, 2016

… o ile sami go nie popsujemy.

*****

Ale jednak chciałbym wspomnieć o tym, że to jest fakt! Dziesiątki razy słyszałem o tym, jak nasi web.lex’owi Autorzy raportowali mi, że po lekturach ich blogów klienci im piszą, że „nie wiedzieli, że adwokat/radca prawny/prawnik/etc. może być kimś tak wyjątkowym”.

Od lat powtarzam [szkoda, że tego nie słyszą władze samorządowe], że dobry blog prawniczy zrobi więcej, niż każda super droga kampania ocieplająca wizerunek takiego czy innego zawodu prawniczego. Dlaczego? Bo dobrze prowadzone prawnicze działają nie tylko w sferze merytorycznej, ale też emocjonalnej. A lubienie, szanowanie, traktowanie z uwagą, to są emocje i o te emocje trzeba umieć dbać i je kształtować. A tego nie zrobi się merytoryką, tylko w inny sposób.

Aby to zaczęło działać, potrzeba nośnika – platformy. Najlepiej jak najbardziej efektywnej, czyli taniej i dającej długofalowy efekt. I blog prawniczy tutaj idealnie do tego celu pasuje. To jest dzisiaj najefektywniejsza forma promocji.

Tylko zaznaczę, że ten blog to musi być poprowadzony tak, aby budził głębsze emocje niż tylko strach i stres przed niezrozumiałą rzeczywistością prawną.

A teraz zobacz: web.lex wspiera 140 prawniczych blogów. Wszystkie razem mają setki tysięcy odwiedzin w miesiącu! Rozumiesz siłę? Jaką mamy MOC wpływania na pozytywną opinię o całej branży?

[… teraz zobacz … jedna głupia afera zniszczy ten wysiłek w 3 dni … ale te wszystkie blogi będą trwać i wciąż będą działać jak dawniej i dalej będą budować dobry wizerunek… ]

Im więcej świetnych prawniczych blogów, tym lepiej. Nie żadne ulotki, reklamy, billboardy, gazety, wystawanie pod sądami, itd. Blogi prawnicze. Dobre prawnicze blogi.

*****

Na potwierdzenie moich słów. Z bloga pani mecenas Anny Koziołkiewicz-Kozak:

zrzut-ekranu-2016-09-20-o-09-18-44
Zrzut ekranu 2016-06-23 o 12.02.31

 

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Bohosiewicz 7 kwietnia, 2017 o 1:57 pm

Prawniczych blogów jest cała masa. Ale faktycznie, najlepiej czyta się te, które budzą głębsze emocje. Osobiście uważam, że najlepiej do czytelników trafiają artykuły z ciekawostkami dotyczącymi prawa, a najgorzej te z suchym prawniczym tekstem z przepisami.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: