Najlepsza strona kancelarii prawnej – konkurs

przez dnia 15 października, 2010

90% przedsiębiorców posiada dostęp do Internetu,

60% używa go w działalności gospodarczej,

A radcy prawni?

Tak brzmi początek ogłoszenia Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych o konkursie na najlepszą stronę internetową kancelarii prawnej. Ogłoszenie zastało wydrukowane w miesięczniku  Kancelaria.

To już kolejna edycja tego konkursu. O poprzedniej wspomniałem tutaj >> Wówczas to pisano:

Rozpisując konkurs na najlepszą stronę internetową kancelarii prawnej chcieliśmy przekonać się, jak środowisko radców prawnych korzysta z nowoczesnych form komunikowania się . Celem konkursu, który będzie kontynuowany, było także zachęcenie radców prawnych do szerszego stosowania nowoczesnych technologii.

W mojej opinii konkurs taki już nieco trąci myszką. Z wielu powodów:

1. posiadanie strony internetowej nie jest dziś wyrazem nowoczesności;

2. nie zalicza się do nowoczesnych technologii;

3. nie jest to już dziś efektywna forma komunikacji;

4. posiadanie bardzo dobrej strony jest banalnie proste: wystarczy wydać odpowiednio dużo pieniędzy, aby mieć wspaniałą stronę www;

5. utrzymanie strony nie wymaga zaangażowania prawnika (poza elementami bazy wiedzy).

Według mnie lepiej byłoby ogłosić konkurs na najlepszy blog prawniczy, jak to robią już od lat amerykanie. Aby mieć dobry blog trzeba nieco wysiłku, więc naprawdę jest co nagradzać.

Być może wciąż za wcześnie jednak na taki konkurs. W końcu polskich blogów prawnczych nie jest jeszcze aż tak wiele. Ale taki „kompetyszyn” będzie na pewno miał sens za rok, gdyż blogów polskich prawników przybywa w coraz większym tempie i w przyszłym roku z pewnością będzie już ich około setki.

Będzie zatem z czego wybierać! 🙂

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Krzysztof.Rajczakowski 8 listopada, 2010 o 9:37 pm

W mojej opinii do posiadania wspaniałego serwisu internetowego nie wystarczą tylko pieniądze. Wybór agencji i realizacja strony z pomysłem to dość skomplikowany proces i z pewnością nie powinien być realizowany szybko.

Liczy się zaangażowanie, dobrze napisany i zrealizowany brief, wysoka jakość nie tylko realizacji, ale również pracy agencji, która daną stronę będzie tworzyć.

Samo utrzymanie strony nie wymaga większych nakładów czasu natomiast strona powinna być rozwijana i ciągle ulepszana na podstawie analiz działań użytkowników, którzy na daną stronę trafiają. Warto również testować landing page lub przeprowadzić na witrynie testy A/B.

Niestety zauważyłem, że zbyt mało kancelarii prawnych w Polsce korzysta z możliwości jakie daje współczesna informatyka.

Odnośnie pomysłu na konkurs na najlepsze prawnicze blogi jestem jak najbardziej za!

Odpowiedz

Marcin Bodnar 26 kwietnia, 2011 o 12:04 pm

Witam

W 100% zgadzam się z wcześniejszym komentarzem.
Pan Krzysztof Rajczakowski, bardzo trafnie ujął sprawę.

Ze swojej strony chciałbym zaprosić na naszą stronę firmową.
Nasza firma wygrała tegoroczny Konkurs najlepszą stronę internetową kancelarii ogłoszony przez Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych.

Zapraszamy serdecznie do współpracy.

Pozdrawiam
Marcin Bodnar, właściciel

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: