Prawo spadkowe w praktyce – nowy blog w grupie web.lex

przez Rafał Chmielewski dnia 29 kwietnia, 2013

Dziś mam przyjemność pokazać Ci kolejny blog, który dołączył do grupy blogów prawniczych web.lex, którego autorem jest adwokat Katarzyna Skowrońska z kancelarii adwokackiej we Wrocławiu.

Autorka bloga skupia się na wyjaśnieniu zawiłości związanych z dziedziczeniem, których, jak sam się przekonasz, nie brakuje, a tytuł tego bloga  to : Prawo spadkowe w praktyce – czyli wszystko, co trzeba wiedzieć o dziedziczeniu.

Prawo spadkowe jest  jedną z tych dziedzin prawa, z którą prędzej czy później każdy będzie miał do czynienia. To właśnie jeden z powodów, dla których  powinieneś poznać chociaż podstawowe instytucje prawa spadkowego.

Mówiąc o spadku zazwyczaj większość osób ma na myśli aktywa, a więc bardziej potocznie mówiąc coś, co przedstawia jakąś wartość majątkową, a już najczęściej konkretne rzeczy – takie jak np. mieszkanie po babci, samochód, rodową biżuterię, ewentualnie czekające w banku pieniądze.

Tymczasem „spadek” to coś zdecydowanie więcej niż tylko same „rzeczy”.

Nie wszyscy wiedzą, że dziedziczeniu podlegają także prawa i obowiązki np. wynikające z umów.

Ponadto, o czym nie raz przeczytasz na blogu, spadek to także długi – np. zaciągnięte kredyty czy pożyczki. Długi, które wcale nie znikają wraz ze śmiercią spadkodawcy, ale prawdopodobnie ktoś będzie musiał spłacić…

Sporo miejsca zajmie także w kolejnych wpisach na blogu wyjaśnienie zagadnień związanych z właściwością sądu w sprawach spadkowych – w szczególności, gdy spadkodawcą jest cudzoziemiec, z obliczaniem wysokości zachowku, zastosowaniem instytucji zapisu windykacyjnego, sposobach przeprowadzenia działu spadku czy w końcu kwestii dziedziczenia udziałów w spółkach handlowych.

Podstawowe kategorie zamieszczone na blogu dotyczyć będą:

Mimo, iż prawo spadkowe z oczywistych względów zalicza się do najbardziej popularnych dziedzin prawa,  to jednak  w  sieci nie ma wielu blogów poświęconych tej tematyce.

Zatem mam nadzieję, że blog ten wypełni tę lukę.

Serdecznie Cię na jego łamy zapraszam >>>

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Mikołaj Lech | Znaki Towarowe Blog 29 kwietnia, 2013 o 2:27 pm

Panie Rafale widzę, że świetny wygląd nowych blogów to już standard. To się chwali. Mnie natomiast ciekawi jak Pani Katarzyna daje sobie radę z pisaniem 3 blogów! Jestem na prawdę pod wrażeniem.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 29 kwietnia, 2013 o 7:09 pm

Chwali się, chwali… Chociaż ten blog w dużej mierze swój kształt zawdzięcza swojej autorce 🙂

W każdym razie Panie Mikołaju dziękujemy! 🙂

Aczkolwiek to już chyba ostatni blog tego rodzaju… Jako że coraz większy ruch jest ze smartfonów, to obecnie projektujemy już blogi dużo uboższe w grafikę, aby się szybko otwierały na urządzeniach mobilnych, gdzie grafika ma mniejsze znaczenie, natomiast istotniejsza jest wygoda użytkowania.

Z pozdrowieniami!
Rafał

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: