Wielkie, majowe wydarzenia w web.lex

przez Rafał Chmielewski dnia 30 kwietnia, 2013

Już jest maj. A w maju, oprócz świąt 1 i 3 maja, mamy też duże wydarzenia związane z web.lex.

Pierwszym będzie generalne spotkanie grupy web.lex. 11 dnia tego pięknego miesiąca.

Oczywiście nie ograniczymy się wyłącznie do wypicia kawy, herbaty i zjedzenia ciastka. Przede wszystkim podszkolimy się nieco.

Z czego?

Otóż motywem przewodnim spotkania będzie zarządzanie kancelarią prawną przez wartości. A więc najpierw poznamy, jak te wartości odkryć, wydobyć na światło dzienne i zrozumieć. Potem zobaczymy, jak je wdrożyć do strategii działania kancelarii prawnej. A na końcu poznamy to, jak je komunikować w strategii e-marketingowej.

Dlaczego wartości?

Otóż cały cywilizowany świat ma już dość tego, co było w XX wieku. Upadek banku inwestycyjnego i pociągnięcie gospodarki światowej w otchłań kryzysu spowodowało spadek zaufania do instytucji. Wszyscy to znamy. Do tego mamy obecnie gwałtowny rozwój komunikacji internetowej i sieci generalnie. Prawda jest taka, że wiele się zmieniło, ale najistotniejsze jest to, że zmieniliśmy się MY. Oczekujemy czegoś więcej, niż tylko zachęty do kupowania w postaci rabatów, promocji, reklam. Mamy świadomość, że to wszystko (cały biznes) jest tylko po to, aby nam wepchnąć w ręce produkty przemiany własnej materii i wygnać do domów.

A więc dalej się nie da iść tą drogą. Tj. można, ale to nie jest droga prowadząca po pierwsze do dużych zysków, a po drugie do zadowolenia z pracy i zadowolenia klienta.

Odpowiedzią na ten fakt jest zwrócenie się w kierunku wartości. Ten ruch jest już widoczny za oceanem. Bacznie przyglądają się mu małe, jak i duże przedsiębiorstwa. Kancelarie także. Ale jeszcze nielicznie.

Natomiast my sami mamy już pierwsze doświadczenia: wśród moich przyjaciół, którzy prowadzą poważne firmy, widać wyraźne ożywienie wśród klientów po zmianie strategii i zwróceniu się w kierunku wartości. Podobnie jest w web.lex: nie mam cienia wątpliwości, że TO działa.

Dlatego w web.lex zajmiemy się tym na poważnie. Bo z drugiej strony, do żadnej branży tak dobrze nie pasuje ta strategia biznesowa, jak do branży prawniczej.

Gośćmi będą:

– Piotr Benedyk – psycholog, life i business coach (więcej o Piotrze >>)

– Ryszard Sowiński – nie muszę chyba przedstawiać (więcej o Ryszardzie >>)

Ja natomiast zagłębię się w tajniki e-marketingu i komunikowaniu wartości tą drogą.

Po szkoleniach zajmiemy się sprawami dotyczącymi grupy. Jak się domyślasz, możemy mieć wiele do omówienia. Z resztą naprawdę wiele się dzieje, pojawiają się nowe możliwości rozwoju grupy, pokazują się partnerzy, a nawet potencjalni inwestorzy.

To będzie pierwsze tak duże spotkanie grupy web.lex. I chociaż wszyscy mamy ze sobą wyśmienite relacje to jednak mam małego pietra…. Nigdy bowiem czegoś podobnego nie organizowałem. Ale mam świadomość, że to będzie najmniejsze ze spotkań naszej grupy, bo za rok, będzie już ono co najmniej dwa razy większe.

******

Drugie wydarzenie, które będzie miało swoje miejsce dwa dni po wspomnianym spotkaniu, to pierwsze, zorganizowane przeze mnie szkolenie e-marketingowe. Jego promocja i sprzedaż wyszły całkowicie spontanicznie, ale efekt mnie samego zaskoczył zdrowo. Początkowo szkolenie miało być kameralnym, całodziennym spotkaniem w gronie 5 osób, a okazało się, że chętnych jest tak wielu, że musiałem dodać kolejny termin.

Tych szkoleń nie mogę się na serio doczekać.

Wiesz dlaczego?

Bo czuję wewnętrzną potrzebę dzielenia się tym, co noszę w sobie.

Na szkolenie przyjadą prawnicy z całego kraju: Poznań, Łódź, Warszawa, Katowice, a nawet Szczecin. Dla mnie to prawdziwy zaszczyt.

******

Ostatnia rzecz, ostatnie wydarzenie…

Nie wiem, czy wiesz, ale oprócz blogów web.lex robi też strony www dla kancelarii prawnych. Otóż w maju wdrażamy po raz pierwszy stronę w pełni responsywną.

Co to znaczy responsywną?

Responsywność w tym sensie dotyczy innej, nowoczesnej technologi projektowania i kodowania witryn internetowych. Są to witryny, które dopasowują się do monitorów na urządzeniach mobilnych. Jako że użytkownicy tych urządzeń korzystają z nich w inny sposób, niż z PCetów, to projektując taką stronę trzeba przewidzieć zawczasu i zaprojektować widoki mobilne, stosownie do tych potrzeb. To wymaga więcej pracy, poczynając od koncepcji, przez projektowanie, po kodowanie, ale efekt jest dużo lepszy, niż w przypadku strony tradycyjnej.

Więc w maju pierwsza strona responsywna kancelarii prawnej. Jestem przy tym ciekaw, czy będzie to pierwsza strona tego rodzaju w Polsce….

🙂

{ 13 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech Malinowski 17 maja, 2013 o 8:51 pm

I jak było? Będzie jakaś relacja? 🙂

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 17 maja, 2013 o 8:52 pm

Będzie – jak znajdę tylko chwilę czasu 🙂

Odpowiedz

Grzegorz 19 maja, 2013 o 11:28 pm

Co do stron responsywnych (w ogólności), to jest już ich w Polsce całkiem sporo. Choćby dziś natknąłem się na stronę http://www.pravnik.pl, która zdaje się wpisywać w ten trend.

Natomiast jeśli chodzi o strony kancelarii, to szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze z taką. Tak więc Rafale – być może będziesz pionierem i w tej dziedzinie :).

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 19 maja, 2013 o 11:43 pm

Dzięki Grzegorzu!

Tak, stron tego rodzaju jest już sporo, ale kancelarii prawnych – nie wiem. Może nasza będzie 1. 🙂

Pozdrawiam!

Odpowiedz

Lech 21 grudnia, 2014 o 8:10 am

O kurcze, mam nadzieję, że to się daje leczyć. Zdrówka życzę!

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 21 grudnia, 2014 o 9:14 am

Dzięki Leszku! 🙂

Ale nie kumam CO ma się dać leczyć 🙂

R

Odpowiedz

Lech 21 grudnia, 2014 o 9:26 am

To była odpowiedź na ten komentarz, który skasowałeś 🙂

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 21 grudnia, 2014 o 10:21 pm

Wybacz Leszku, nie kumam 🙂

Odpowiedz

Lech 21 grudnia, 2014 o 11:07 pm

Niestety prościej napisać nie umiem 🙂

Rafał Chmielewski 22 grudnia, 2014 o 10:05 am

AHA, to pewnie spam jakiś był, co? Dlatego bez głębszego zastanawiania się usunąłem. 🙂

Pozdrawiam Leszku!

Odpowiedz

Lech 22 grudnia, 2014 o 10:39 am

Tak, był 😉

Odpowiedz

Lech 22 grudnia, 2014 o 10:39 am

Przy okazji – komentarze nie zagnieżdżają się w drzewku, pomimo że piszę w opcji „odpowiedz”.

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 22 grudnia, 2014 o 11:18 am

Tak, coś się rozregulowało – też to widzę.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: