Studencie, załóż bloga prawniczego!

przez rafchmielewski dnia 16 lipca, 2010

Wczoraj ukazał się mój tekst (wywiad) w portalu e-Katedra.pl (LexisNexis), mówiący o korzyściach blogowania dla studentów prawa Załóż bloga prawniczego.

O korzyściach, jakie niesie ze sobą prowadzenie bloga przez studenta studiów prawniczych pisałem tutaj nie raz. Warto zajrzeć również do wywiadu!

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Liwiusz 18 lipca, 2010 o 6:32 pm

I co my zrobimy z tymi tysiącami blogów? Nie oszukujmy się, większość będzie na poziomie tak zwanego onetu. Do wszelkiego rodzaju inicjatyw należy popychać jednostki ponadprzeciętne. Jeśli uznamy, że „każdy musi mieć maturę”, to taka matura nic nie będzie znaczyć, a będziemy się potem dziwić, że na kelnerów wymagają magistrów. IMHO nic na siłę, lepiej będzie, jak blog będą pisać dwie osoby z roku, które faktycznie będą tym zainteresowane, niż 30 osób, „bo taka moda”.

Odpowiedz

rafchmielewski 18 lipca, 2010 o 7:40 pm

Dzięki Liwiuszu za komentarz! 🙂

No, wszyscy to blogować nie będą 🙂 Ale na pewno studenci zabiorą się za blogowanie, bo – jak sam wiesz – blogowanie jest przyjemne, ale przede wszystkim daje masę korzyści.

Poza tym blog odzwierciedla nową erę internetu – erę hiperkomunikacji, która nie jest przejściowa, ale będzie się rozwijać i ewoluować. Dlatego właśnie blogi, podobnie jak strony internetowe, staną się niebawem codziennością, a student, chcący pokazać, że nie odstaje od reszty, i że również ma się czym na tym polu pochwalić, założy blog i będzie go pisał.

Poza tym teraz czasem nawet blogi zastępują firmowe strony internetowe, i to z powodzeniem. Zatem ja jestem pewien co do przyszłości tej formy ekspresji tym bardziej, że orientuję się też, jak to wygląda za oceanem.

Na swojej drodze spotkałem tak błyskotliwych studentów, że jestem przekonany, że niejeden z nich stworzyłby naprawdę świetny blog, czytany nawet przez pracowników naukowych.

Jednak na pewno każdy bloga prowadził nie będzie 🙂

Liwiuszu, dziękując za komentarz zapraszam w czwartek na beer for bloggers! 🙂

Rafał

Odpowiedz

Daniel Anweiler | Odszkodowania za błędy medyczne 16 września, 2015 o 9:24 pm

Teraz już za późno. 😉 ach gdybym był młodszy 😉

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: