Szymon Kwiatkowski

przez Rafał Chmielewski dnia 14 sierpnia, 2012

Dziś miałem miłe spotkanie…. z personą Szymon Kwiatkowski, i pomyślałem, że to jest dobry początek na kolejny artykuł z serii Fachowcy w marketingu usług prawnych.

Poprzednio pisałem o Ryszardzie Sowińskim, a tym razem miałem w planie panią Dorotę Hołubiec, ale dzisiejsze spotkanie z Szymonem skłoniło mnie do przestawienia kolejności.

A więc Szymon Kwiatkowski…

Nie ukrywam, co powiedziałem Szymonowi dzisiaj, że jest on dla mnie tajemniczą osobą.

Dlaczego?

Bo nie wiem tak naprawdę, czym się zajmuje. Co jest trzonem jego działalności. Szymon prowadzi bardzo fajny blog o tytule Marketing Prawa, ale porusza tam bardzo szeroki zakres zagadnień, od Dobrych praktyk, przez Zarządzanie kancelarią, po Marketing prawniczy w tym e-marketing prawniczy.

A więc, w czym pomagasz kancelariom prawnym Szymonie? – zapytałem

Social media, a głównie blogi – usłyszałem.

Faktycznie, Szymon kilka miesięcy temu zarobił rzecz fantastyczną: na bazie własnych badań (ankieta) sporządził raport o tym, jak blogi prawnicze wykorzystywane są w marketingu kancelarii prawnej, czy inwestycja ta się zwraca, jak szybko, i inne. Jest to naprawdę cenne źródło wiedzy, bo odkrywa realną skuteczność tej formy komunikacji. Skuteczność, czyli przełożenie na pieniądze.

Raport możesz pobrać stąd >>. Jest to pierwsza edycja tego badania, więc mam nadzieję, że będzie też druga i kolejne, które pokażą nam zapewne pewien progres w tym temacie, co będzie niezwykle interesujące.

Szymon Kwiatkowski jest prawnikiem

Aplikacja w Łodzi. I dość często przyjeżdża do stolicy, czy to w celu spotkania z klientem (w przedmiocie marketingu kancelarii), czy też bierze udział w jakiejś konferencji (ostatnio widziałem go na konferencji TMT.LawTrust’12 która odbyła się w Warszawie).

Jak już wspomniałem, Szymon prowadzi blog Marketing Prawa. Zachęcam Cię do zajrzenia tam, gdyż można znaleźć w nim wiele ciekawych artykułów, a także wywiadów (ostatni z dr Marcinem Górskim, jednym z 30 prawników uznanych za wschodzące gwiazdy na tym rynku). Pod niejednym zrodziła się żywa i ciekawa dyskusja.

Szymona Kwiatkowskiego spotkasz również na Facebooku, GoldenLine i Twitterze.

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Szymon Kwiatkowski 15 sierpnia, 2012 o 12:22 pm

Rafale,
Dziękuję za ten wpis 🙂
sz

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 16 sierpnia, 2012 o 10:16 am

Drobiazg 🙂

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 12 sierpnia, 2014 o 8:29 am

No właśnie …. Szymonie, może powtórzysz badanie blogosfery prawniczej w PL? Jeśli Ty tego nie zrobisz, to kto?

Odpowiedz

Szymon Kwiatkowski 12 sierpnia, 2014 o 8:34 am

Zawsze! Potrzebuję tylko trochę więcej czasu, wiesz rozszerzyć dobę 🙂 Razem z zespołem od ProsteUmowy.pl cały czas pracujemy nad startupem, są strategie do przygotowania i przeprowadzenia… hmmm, po prostu trochę brak czasu na to badanie teraz…

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 12 sierpnia, 2014 o 8:50 am

🙁

No dobra 🙂

….

Serdeczności Szymonie 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: