Ryszard Sowiński

przez Rafał Chmielewski dnia 29 lipca, 2012

– Pan Rafał Chmielewski? – zapytał mnie Ryszard Sowiński, kiedy po raz pierwszy miałem przyjemność spotkania się z autorem bloga Nowoczesna Kancelaria.pl i „właścicielem” ponad 2300 lajków na Facebooku. To było chyba ze dwa lata temu. W Coffee Heaven – Złote Tarasy.

Może zaskoczy Cię ten wpis, ale postanowiłem napisać kilka słów o osobach znanych w naszej branży i zajmujących się bliżej, lub dalej, marketingiem usług prawnych. [Jeśli jesteś „nowicjuszem” w tej tematyce, to na pewno takie zestawienie Ci się przyda 🙂 Wystarczy, że po prawej stronie klikniesz „Fachowcy w marketingu usług prawnych” a wszystkie artykuły na ich temat Ci się pojawią …] Od razu Cię uprzedzę, że jest to wybór bardzo subiektywny 🙂

A więc najpierw Ryszard Sowiński

Dlaczego?

Bo bardzo lubię Ryszarda i cenię bardzo wysoko jego wiedzę, która kieruje nas raczej w dziedzinę zarządzania kancelarią, niż marketingu, ale po części marketingu usług prawniczych również.

Wiele też mu zawdzięczam. To z jego inicjatywy na przykład miałem przyjemność brać czynny udział w kilku wykładach dla studentów studiów prawniczych. Co z resztą było moim marzeniem – Ryszard pewnie nie zdawał sobie sprawy, że je spełnia 🙂

Ryszard Sowiński, kiedyś doradca podatkowy (a może jeszcze i dziś), obecnie wykładowca i profesor na uniwersytecie w Poznaniu. Uczy studentów właśnie prawa podatkowego. I stąd jego duże doświadczenie w publicznych występach, co widać doskonale podczas różnych konferencji, szkoleń, czy wypowiedzi w szerszym gronie w zakresie szeroko pojętego zarządzania kancelarią prawną.

Z tego co wiem z jego profilu na Facebooku, miłośnik dużych motocykli, grzybów i żeglarstwa (to mamy wspólne), a także zacisza domowego. Muzyk i poeta!

Znany wielu i przez wielu lubiany.

Ryszard Sowiński jako blogger

W zakresie, który nas interesuje Ryszard prowadził wcześniej blog Marketing Usług Prawniczych. Po kilku latach blog ten przekształcił się w blog NowoczesnaKancelaria.pl A tam znajdziesz między innymi kwestie dotyczące:

Misję Ryszarda wyraża w jego blogu zdanie: Pomagam kancelariom prawnym formułować i wdrażać strategie rozwoju. Wspieram Partnerów oraz młodszych prawników w budowaniu świadomości biznesowej i umiejętności marketingowych. I dokładnie tak jest: wystarczy rzut oka na jego treści w blogu, czy na profilu fejsbukowym.

Autor Nowoczesnej Kancelarii bardzo dużo publikuje też w prasie papierowej. Ostatnio często „można go poczytać” w Magazynie dla prawników MIDA.

Dlaczego uważam, że jego wiedza jest cenna?

Bo Ryszard nie wziął się znikąd. Jest z naszego środowiska i dobrze wie, co znaczy być prawnikiem. Nie rzuca słów na wiatr i starannie je dobiera. Nie ulega trendom, ani nie kieruje się sądami innych – a to w mojej opinii oznaka dojrzałości i zdecydowania.

Ścieżka jego własnej kariery zawodowej jest również starannie przemyślana i muszę powiedzieć, że Ryszard Sowiński to jest taki człowiek, który jest we właściwym czasie na właściwym miejscu.

Ryszarda Sowińskiego znajdziesz również na Twitterze.

Zrzut ekranu 2016-06-23 o 12.02.31

{ 10 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Obserwator 1 sierpnia, 2012 o 1:16 pm

Zaiste, Pan Ryszard to prawdziwy fachman. Z zainteresowaniem czytuję wszytko czym raczy się podzielić w internecie (na fejsie, twicie, blogu i w Midzie).
Zwłaszcza jego wpisy na blogu to esencja merytorycznych treści, bez okrągłosłowego truistycznego wodolejstwa. Szkoda tylko, że od jakiegoś czasu częstotliwość wpisów na jego blogu podupadła.

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 1 sierpnia, 2012 o 11:50 pm

Też żałuję…

Pozdrawiam i dziękuję za komentarz!
Rafał

Odpowiedz

Michał 3 sierpnia, 2012 o 11:34 am

czy to jest barter uprzejmości? czy oddolna inicjatywa p. Rafała?

@ Obserwator – ironia?;)

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 3 sierpnia, 2012 o 1:23 pm

Inicjatywa oddolna 🙂

Jak napisałem wyżej: postaram się napisać o każdym, choć wybór jest subiektywny [no, z natury rzeczy nie może być obiektywny ;)]

Rafał

Odpowiedz

Obserwator 6 sierpnia, 2012 o 11:21 am

@Michał
Jeśli chodzi o P. Sowińskiego, to pisałem bez ironii. Autentycznie szanuję człowieka i polecam choćby przejrzeć jego bloga.

Odpowiedz

Agnieszka 12 sierpnia, 2012 o 7:06 pm

A czy będzie kiedyś wpis dla młodych prawników? Jakieś „złote rady” z zakresu marketingu dla kogoś, kto niestety nie może jeszcze pochwalić się doświadczeniem pracy prawnika? Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 13 sierpnia, 2012 o 9:37 pm

Hej Agnieszko!

Prawdę mówiąc zastanawiam się nad oddzielnym blogiem w tym temacie. Nie wiem tylko dostatecznie dobrze, ile osób może być taką wiedzą zainteresowanych… Robiłem małe rozeznanie, którego wynik nie był zbyt optymistyczny. To dlatego jeszcze takiego bloga nie założyłem…

Ale może … ? 🙂
R

Odpowiedz

Agnieszka 14 sierpnia, 2012 o 6:00 pm

Jednego czytelnika już masz 🙂

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 14 sierpnia, 2012 o 10:02 pm

To już coś! 🙂

Dzięki!

Odpowiedz

Ryszard Sowiński 17 sierpnia, 2012 o 6:45 pm

O, miły wpis, dziękuję. Po wakacjach wracam do blogowania i fejsbukowania. Teraz wędruję po świecie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

{ 2 trackbacki }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: