Less is more – krótka relacja z konferencji Kancelaria w Chmurze

przez Rafał Chmielewski dnia 8 marca, 2013

W środę odbyła się kolejna konferencja w cyklu organizowanego przez TemiTime (Wiedza i Praktyka) – Kancelaria w Chmurze.

I jest coś, o czym powinienem Ci napisać, zdać z tego relację…

Otóż po raz pierwszy jednym z prelegentów był adwokat Łukasz Chmielniak. Właściciel kancelarii specjalizującej się w reprezentacji przedsiębiorców w procesach karnych gospodarczych.

O czym pan Łukasz opowiadał?

O swojej drodze od wspólnika kancelarii adwokackiej, zajmującej się całym spektrum prawa, do właściciela kancelarii wyspecjalizowanej do granic możliwości. O drodze podejmowania decyzji. O obawach naturalnie wiążących się z taką zmianą. O kolejnych stopniach dochodzenia do celu.

Pasjonująca opowieść. I bardzo pouczająca.

Ale wiesz co mnie tak naprawdę zachwyciło w tej historii? Gigantyczna pasja w tym, co pan Łukasz robi.

Pasja, która motywuje do pracy, zmienia podejście do klientów, partnerów i pracowników, która zaraża pracowników i pozwala zatrudniać podobnych sobie i przyciąga podobnych sobie klientów, która pozwala na przetrwanie w trudnych chwilach, które są naturalną rzeczą w rozwoju przedsiębiorcy i przedsiębiorstwa, która powoduje, że masz gdzieś konkurencję, że jesteś wolny i bardziej zadowolony z życia, że masz więcej czasu dla rodziny i jesteś zdolny do podejmowania wyzwań, które dla reszty są nieosiągalne.

Jeśli będziesz miał okazję wziąć udział w kolejnych konferencjach, sam to zobaczysz i poznasz wyjątkowego człowieka.

******

Wielu z nas obawia się specjalizacji. Bo jest zdania, że wówczas będzie miało mniej klientów, mniej dochodów, itd.

Jednak doskonale przeczy temu przykład kancelarii pana Łukasza, który zauważył, że specjalizacja pozwala na zobaczenie szerszej perspektywy. Większej ilości możliwości, których wcześniej nie było widać. I to jest właśnie to, co można określić słowami Ryszarda Sowińskiego: less is more.

Specjalizacja niesie ze sobą jeszcze wiele WIĘCEJ możliwości, o których jednak tutaj nie wspomnę – dowiesz się na konferencji, jeśli wpadniesz.

🙂

{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Robert Frey 8 marca, 2013 o 6:03 pm

Konferencja naprawdę była udana i zgadzam z Rafałem, że adwokat Łukasz Chmielniak to człowiek z pasją. Mi utkwiło w pamięci jedno zdanie, że zanim ruszył ze specjalizacją napisał dla swoich potrzeb strategię kancelarii, która miało ponad 50 stron. Czyli nie tylko pasja, ale również metodyczne podejście. A za to można tylko podziwiać.
pozdrawiam serdecznie
Robert

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 9 marca, 2013 o 9:00 pm

Witaj Robercie!

Przede wszystkim dziękuję, że wpadłeś na konferencję! Jakże miło mi było Ciebie zobaczyć na własne oczy! 🙂

Tak, też na to zwróciłem uwagę. Na te 50 stron strategii. Zapomniałem dodać, że żadna pasja się nie uchowa za długo, jeśli nie będzie miała finansowania, a to z kolei wymaga struktury, a więc fundamentu w postaci strategii.

Więc pasja jest ważna, ale ważne jest również zapewnienie jej zaplecza.

Robert, mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję, co? 🙂

R

Odpowiedz

Marcin Frank 9 marca, 2013 o 11:26 am

Wystąpienie Pana Łukasza było po prostu świetne. Pełny profesjonalizm w podejściu do stworzenia kancelarii, wyboru swojej drogi i niesamowita pasja do tego co chce się robić. Zawężenie swoich zainteresowań jest wbrew intuicji większości z nas, ale na przykładzie Pana Łukasza widać, że czym głębiej się sięga tym wbrew pozorom więcej możliwości się widzi. Jak ktoś się zastanawiał czy wziąć udział w konferencji w kolejnych miastach to serdecznie polecam.

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 9 marca, 2013 o 9:01 pm

Dzięki Marcinie i za komentarz i za spotkanie! 🙂

Rafał

Odpowiedz

Agnieszka Swaczyna 10 marca, 2013 o 2:33 pm

Na konferencję się dopiero wybieram, ale już mogę stwierdzić, że specjalizacja jest świetna! Nie powiem, bałam się przed podjęciem takiej decyzji, ale absolutnie nie żałuję.

Odpowiedz

Katarzyna Abramowicz 10 marca, 2013 o 4:59 pm

Dzień dobry, uczestniczyłam w konferencji Kancelaria w Chmurze w zeszłym roku. Bardzo przydatne połączenie wiedzy i informacji dla prawników. Sama jestem prawnikiem i wiem, jak ważne jest połączenie informacji o usługach i dotarcie z tą informacją do Klientów. W serwisie http://www.specprawnik.pl wspomagamy ten proces. Zgadzam się z Państwem, że specjalizacja jest istotna ale informowanie o niej – chyba istotniejsze, jeśli założymy, że trzeba utrzymać kancelarię. Same strony prawników nie są wystarczające lub wystarczająco zaktualizowane. Pisane są też językiem typu – specjalizacja prawo budowlane, prawo rodzinne, prawo farmaceutyczne (…). Czy jak człowiek ma problem z decyzją o zabudowie wie, czy to prawo budowlane, administracyjne, rzeczowe, nieruchomości, ruchomości – zazwyczaj nie wie. Nie wie też gdzie szukać prawnika, który zajmował się sprawami, które dotyczą jego problemu. Moim zdaniem nawet świetnie napisane BIO (co jest ciągle wyzwaniem) może nie być pomocne w odnalezieniu prawnika. Zapraszam Państwa do dołączenia do serwisu. Jest to wyspecjalizowane miejsce do poszukiwania prawnika. Nie może Państwa tam zabraknąć. Stworzyliśmy go dla Klientów prawników, dla ludzi szukających prawnika do swoich spraw, dla przedsiębiorców. Dla prawników ma być miejscem do zaprezentowania swoich umiejętności i doświadczenia. Mam nadzieję, że reklama nie jest zła, jeśli prowadzi do wspólnego dobra, jakim ma być pomoc Klientowi w odnalezieniu specjalisty prawnego i pomoc w potrzebie Klienta. Dlatego zapraszam Państwa prawników do bezpłatnego przetestowania naszego ogólnopolskiego serwisu http://www.specprawnik.pl . Pozdrawiam i zapraszam do współtworzenia serwisu poprzez dołączenie do niego lub/i przesłanie uwag dot. jego funkcjonalności.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: