Nie ma organizacji bez zespołu. To nawet nie ma logicznego sensu 🙂 Jeśli chcesz się rozwijać, rozwijać swoją kancelarię, musisz posiłkować się z innymi ludźmi. Ich wiedzą i doświadczeniem.
Jednak wielu z nas ma obawy przed zatrudnieniem. Czasem wydaje się, że łatwiej, lepiej i bezpieczniej zawiązać spółkę, niż zatrudnić pracownika.
Owe obawy są z resztą uzasadnione. Znamy przecież masę przypadków, kiedy zatrudnienie to była realna strata dla biznesu, czy kancelarii. Ktoś poświęcił czas, pieniądze i energię na nowego członka zespołu, a ten, wyuczony, odszedł. Często z klientem kancelarii.
Czy można tak budować zespół i jednocześnie kancelarię, aby ustrzec się takich „typów”.
Na pewno TAK!
Jednak wcześniej trzeba poświęcić czas na prawidłowy proces rekrutacji, aby ustrzec się kilku podstawowych błędów. A te popełniane są nagminnie. Np.:
- zatrudnianie znajomych
- zatrudnianie znajomych znajomych
- zatrudnianie osób niezaangażowanych
- zatrudnianie osób niedostosowanych charakterologicznie do obowiązków przypisanych do stanowiska pracy
- brak właściwych pytań
- źle sformułowane ogłoszenie o pracę
- itd.
Prawidłowo przeprowadzony proces rekrutacji powoduje, że w konsekwencji mamy dobrany zespół, którym zarządzać jest dużo łatwiej. Mało tego! Jest to zespół, który aktywnie przyczynia się do rozwoju biznesu. Który sam wie co, jak i kiedy ma zrobić. Który wspiera swojego lidera.
Oczywiście zarządzanie grupą ludzi nie jest prostą rzeczą, ale wszystko zaczyna się od rekrutacji członków zespołu.
Dlaczego o tym piszę?
Ponieważ w tegorocznej edycji web.lex Meeting na szkolenie przyjdzie do nas Paweł Królak. Paweł jest przedsiębiorcą, który z dużym sukcesem prowadzi m. in. księgarnię Tolle (lider w swojej branży), jest wykładowcą MBA, przewodzi lubelskiemu oddziałowi Towarzystw Biznesowych, a ostatnio też dynamicznie rozwija projekt Coraz Lepszej Firmy.
Paweł podczas naszego spotkania pokaże nam, w jaki sposób skutecznie i efektywnie zatrudniać pracowników. Jak motywować ich do pracy. Jak powinna wyglądać procedura rekrutacyjna, jakie zadawać pytania, jak dopasowywać osobowość pracownika do stanowiska i do osobowości w całym zespole, jakich błędów się wystrzegać i wiele, naprawdę wiele innych rzeczy.
Dlaczego zaprosiłem Pawła na nasze spotkanie?
Bo Paweł ma jedną poważną zaletę: jest praktykiem! To wszystko, o czym mówi, jest wynikiem jego własnych doświadczeń. Zero teoretyzowania – 100% praktyki. I… 100% pasji.
I wiesz co jeszcze?
Chciałbym, abyś kiedyś doświadczył kontaktu z zespołem Pawła. W życiu nie widziałem – po pierwsze – ludzi, którzy by z takim zaangażowaniem wspierali swojego szefa, a po drugie – żadna firma nigdy w życiu w taki sposób nie podchodziła do mnie, jak zespół Pawła. To jest klasa sama w sobie.
Dlatego chciałem, aby Paweł do nas przyjechał na web.lex Meeting i podzielił się z nami swoim bogatym doświadczeniem.
I tak się stanie.
30 maja 🙂
****
{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }
Rafale,
czy istnieje możliwość udziału w spotkaniu nie będąc jeszcze członkiem web.lex? Obecnie jestem na etapie planowania i organizowania bloga i komunikacji, ale z przyjemnością posłuchałbym Pana Pawła, którego bardzo podziwiam, tym bardziej, że ważny temat.
Pozdrawiam
Dzień dobry Janku! Witaj!
Bardzo Ci dziękuję za komentarz! 🙂 I za odwiedziny bloga 🙂
Janku, web.lex Meeting jest tylko dla naszej Grupy – przepraszam, ale tylko nasi prawnicy mogą uczestniczyć w wydarzeniu.
Napisz mi więcej o tym, co planujesz zrobić w temacie bloga, ok?
Rafał 🙂