Blog zrobi z Ciebie eksperta – Prawniku!

przez dnia 16 lutego, 2010

Jakiś czas temu pisałem w artykule Blog zrobi z Ciebie eksperta – Prawniku! o tym, że blogowanie prowadzi co tego, że dziennikarze i redaktorzy zaczynają prosić o opinie w danej sprawie. Podałem wówczas przykład, jak to do mnie Gazeta Prawna pisze z prośbą o komentarze i opinie. Pojawienie się w druku takiej opinii dodatkowo wzmacnia miano eksperta i oczywiście prowadzi do większej liczby klientów.

Nie dalej, jak wczoraj, znowu zostałem poproszony przez Gazetę Prawną o opinię. Tym razem w sprawie opodatkowania zwróconego z zagranicy podatku. Oto mail:

Witam panie Rafale!

Tą ulgę abolicyjną dają bez zmian do TP. A mam też sprawę. Na środę rano potrzebna mi opinia na 1000 znaków nt. czy polski podatnik, który wrócił z zarobkowej emigracji, rozliczył w Polsce zagraniczne zarobki, a następnie zwrócono mu podatek zapłacony za granicą musi wykazać go przed polskim fiskusem? Czy zwrócony podatek jest dochodem podatnika? Co grozi podatnikowi, który zatai przed fiskusem fakt, że taki zwrot otrzymał?

Pozdrawiam i czekam na informację czy mogę liczyć na taką opinię!

*** ********

DGP

Zatem dzisiejszy wpis jest bardzo krótki, gdyż muszę się za tą opinię teraz zabrać 🙂 Jednak widać jak na dłoni, że jednym z pozytywnych skutków bloga prawniczego jest zdecydowane ułatwienie możliwości „pojawienia się” w prasie ogólnopolskiej. Zarówno blog, jak i artykuł, to darmowa reklama, obok której żaden prawnik nie powinien przechodzić obojętnie.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

{ 2 trackbacki }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: