Z bloga prawniczego do Przewodnika po prawnikach polskich

przez dnia 10 marca, 2010

Nie raz mówiłem o tym, że prawidłowo prowadzony blog ma wielką siłę w kształtowaniu wizerunku prawnika, jako autorytetu w danej dziedzinie. Ja nie uważam siebie za autorytet w dziedzinie międzynarodowego prawa podatkowego, jednak na bazie artykułów mojego bloga PodwójneOpodatkowanie.pl wiele osób uznało mnie za jednego z liderów w tej właśnie materii. Skutkiem tego są wywiady i opinie w prasie ogólnokrajowej, itp. A teraz jeszcze dostałem zaproszenie do udziału w pierwszej edycji Przewodnika po polskich prawnikach. Oto treść zaproszenia:

Szanowny Panie Mecenasie,

NATIONAL LEGAL INSTITUTE, wydawca Przewodnika po polskich prawnikach, monitorując rynek prawniczy w poszukiwaniu specjalistów, na podstawie pozytywnej opinii naszych ekspertów dla Pana działalności zawodowej, chciałby zaprosić Pana do udziału w Przewodniku po Polskich Prawnikach, jako specjalistę w dziedzinie prawa podatkowego.

Naszym celem jest zebranie w jednej publikacji osób wyróżniających się wiedzą i doświadczeniem na rynku usług prawnych. Z tego też względu w każdej specjalizacji w danym regionie wpisujemy tylko 10 osób, których wiedza, doświadczenie i poziom merytoryczny są polecane przez zadowolonych klientów, sędziów lub innych radców prawnych i adwokatów. W naszym Przewodniku znajdą się zatem osoby o zweryfikowanej reputacji zawodowej, zarówno indywidualni specjaliści, jak i prawnicy z dużych warszawskich kancelarii.

Przewodnik, którego pierwsza edycja ukaże się w 2011 r., będzie funkcjonować w dwóch wersjach: papierowej i internetowej. Po publikacji będzie rozsyłany do wielu instytucji, m.in. do redaktorów czasopism biznesowych np. Pulsu Biznesu, Forbes, telewizji oraz do różnych podmiotów gospodarczych i potencjalnych klientów, w tym do 500 największych przedsiębiorstw z listy Rzeczpospolitej.

Podkreślamy, że nasz Przewodnik od 8 do 28 lutego promowany był na łamach Rzeczpospolitej, w szczególności w internetowym wydaniu gazety. Po wydaniu Przewodnika w 2011 r. będziemy promować go na stronach ekonomicznych Rzeczpospolitej, by dotrzeć do klientów kancelarii prawnych i poinformować ich o wyróżniających się specjalistach.

Jeśli Pan Mecenas zdecyduje się na wpis to prześlemy Panu formularz zgłoszeniowy. Koszt wpisu to 500 zł +22% VAT. Kwota ta ma pokryć koszty druku, dystrybucji i promocji Przewodnika.

Nie ukrywamy, że bardzo zależy nam na osobach bardzo dobrych merytorycznie, stąd udział Pana w Przewodniku po polskich prawnikach jako specjalisty z prawa podatkowego.

Zachęcam Pana Mecenasa do zapoznania się ze stroną naszej firmy, gdzie znajdzie Pan więcej informacji: www.przewodnikpoprawnikach.pl

Jeśli Pan Mecenas będzie mieć jakieś pytania to jesteśmy do dyspozycji pod numerem
telefonu: 512 285 348, lub e-mailem: przewodnikpoprawnikach@home.pl

Z poważaniem,

Iwona Kącik
Marketing Manager & Publishing Coordinator
National Legal Institiute Sp. z. o o
Tel. 512 285 348
e-mail:przewodnikpoprawnikach@home.pl
http://www.przewodnikpoprawnikach.pl

Tak właśnie działa blog! Blog zrobi z ciebie eksperta, prawniku! – napisałem kiedyś.

Nawiązując jednak do zaproszenia uważam, że kwota 500 pln netto na taką reklamę jest stratą pieniędzy. Jak zawsze, ten sposób promocji nie różni się niczm od zwykłej wizytówki i zwykłej strony internetowej. Wśród dużej konkurencji w branży każdy musi (powinien) się czymś wyróżnić, aby być dostrzeżonym przez klienta. Takiego efektu nie da profil w nawet najlepszym przewodniku po polskich prawnikach, ponieważ każdy jest taki sam.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: