web.lex School

przez Rafał Chmielewski dnia 8 września, 2014

Zrzut ekranu 2014-09-08 o 21.57.43

Już pisałem o tym kilka tygodni temu. W każdym razie w ten piątek spotykamy się w naszej Grupie w Krakowie, aby „poszkolić” się jeszcze z e-marketingu prawniczego.

A jest o czym rozprawiać, naprawdę. Obecnie świat się zmienia tak szybko, że trzeba śledzić co się dzieje, aby być zawsze o krok przed konkurencją.

Jednym z tematów będą media społecznościowe. A tutaj między innymi utylizacja Snapchat – wschodzącej gwiazdy w e-marketingu prawniczym.

Zobacz moje drobne fotki z tego systemu (jeśli chcesz poznać więcej, musisz śledzić mój profil na Twitterze: @RafChmielewski):

Zrzut ekranu 2014-09-08 o 22.32.46

Zapewne myślisz: Rafał, ale po co mi to? 

Uwierz mi, że za dwa lata dorysujesz sobie wąsy i napiszesz „Byłem kiedyś brytyjskim sędzią” 😉 Kiedy zaczynałem promować blogowanie wśród moich kolegów ze studiów, często już właścicieli własnych kancelarii, to też mnie pytali: „Ale po co mi blog Rafał?”

Widzisz, jak czasy się szybko zmieniają? Oczywiście nie jest tak, że bez bloga to umarł w butach, i nie będzie tak ze Snapchatem. Ale dobrze prowadzony blog prawniczy zdecydowanie pomaga w biznesie kancelarii. Tak samo będzie ze Snapchatem, Twitterem, Vine, Instagramem, czy czym tam jeszcze innym.

Czemu?

Odpowiedź jest prosta: wszystkie te narzędzia służą do KOMUNIKACJI. Trudno to sobie wyobrazić, prawda? Ale podobnie było z pocztą e-mail: na samym początku trudno było sobie wyobrazić tę pocztę do regularnego kontaktu. A dziś trudno sobie wyobrazić życie przedsiębiorstwa bez poczty e-mail.

Ale – zapytasz – jak mam przesłać dokumenty za pośrednictwem Snapchata?

HAHA 🙂 Słusznie 🙂

Bo ten rodzaj komunikacji nie służy do tego rodzaju komunikacji. Tutaj chodzi o komunikację biorącą udział w budowaniu i pogłębianiu relacji. Zanim poczta e-mail, czy tradycyjna, wejdą w grę.

Ahaaaa….  – powiesz – dobra, to spokojnie mogę o tym zapomnieć.

No jasne, że możesz! Ale zanim to zrobisz, zajrzyj jeszcze tutaj >>

🙂

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: