Gdzie jesteśmy

przez Rafał Chmielewski dnia 21 stycznia, 2015

Gdzie jest nasza świadomość co do miejsca, w którym się jako branża znajdujemy, a gdzie naprawdę jesteśmy?

W sieci można znaleźć mniej lub bardziej formalne dywagacje co do tego, czy kancelaria może prowadzić blog, czy nie jest to przypadkiem zakazana reklama, czy może korzystać z linków sponsorowanych, czy prawnik powinien korzystać z Facebooka, czy może wysyłać oferty, czy nie jest naruszeniem zasad etyki strategia e-mail marketingowa, jak powinno wyglądać prawnicze wideo i żeby język w nim był z górnej półki „ą i ę”.

Tymczasem chyba większość z nas się tym nie przejmuje i robi swoje. Prowadzi świetne blogi, aktywnie nawiązuje relacje nie tylko na FB, ale coraz częściej na lżejszych platformach, jak np. Instagram. Wdrażane są strategie e-mail marketingowe, co nawet rok temu było jeszcze nie do pomyślenia.

Wydaje się, że korporacje, dywagujące o tym, czy zgodne z etyką jest poruszanie się w świecie dzisiejszych mediów społecznościowych, już są bardzo daleko z tyłu. Bo to już nie jest moment na dyskusję CZY, ale JAK.

I najlepiej będzie, jeśli owo JAK będzie miało jak najszersze granice. 

 

 

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Aplikant radcowski 21 stycznia, 2015 o 11:44 am

Od kiedy w czeluściach internetu znalazłem ten blog, na każdy kolejny wpis oczekuję z wielką niecierpliwością. Podobnie jak na wpisy w kilku innych moich ulubionych blogach tutaj zrzeszonych.
Także proszę o częste wpisy 🙂
Poza tym coraz bardziej skłaniam się ku założeniu własnego prawniczego bloga. Czemu by nie spróbować, skoro tutaj aż nadto przykładów powodzenia tej strategii.

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Rafał Chmielewski 21 stycznia, 2015 o 7:52 pm

Dzień dobry Panu!

Dziękuję za odwiedziny bloga i za tam miłą opinię 🙂

Proszę koniecznie założyć własny blog! W naszej Grupie jest kilka blogów, prowadzonych przez aplikantów, albo już teraz przez radców prawnych, czy adwokatów, którzy zaczynali przygodę z blogiem jeszcze podczas aplikacji.

Niektóre z tych blogów aplikanckich odniosły naprawdę spory sukces i były świetną podstawą do dalszej pracy i dalszego rozwoju.

Serdecznie pozdrawiam, dziękuję i zapraszam stale do tego bloga 🙂

Rafał

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: