Blog prawniczy – "klientoprzekonywacz"

przez dnia 3 kwietnia, 2010

Blog e-MarketignPrawniczy.pl czekają duże zmiany. Przede wszystkim zostanie on sprofesjonalizowany, czyli uzyska nową szatę graficzną i przeniesie się na mój serwer. Póki co jednak, prowadzę poszukiwania osoby, która swoim talentem i wiedzą programistyczną wesprze przenosiny, a w zasadzie – zrobi to za mnie…

Wczoraj, surfując po sieci do późna w nocy w poszukiwaniu właściwej persony, zdałem sobie sprawę z jednej, niemal  fundamentalnej sprawy! Otóż przeglądając strony internetowe tego i owego automatycznie odrzucałem te, w których nie było odnośnika do bloga. Jeżeli natomiast któryś z programistów prowadził swój blog, czytałem go uważnie, aby zorientować się, jakim doświadczeniem dysponuje. Jednym słowem, blog pomagał mi podjąć decyzję co do tego, którą osobę powinienem zatrudnić do wykonania mojego zlecenia.

Co chcę przez to powiedzieć?

Ano to, że w miarę oswajania sieci przez użytkowników Internetu (…korzystania z sieci również trzeba się przecież nauczyć…) blogi coraz częściej będą podstawowym źródłem wiedzy o świecie. Do blogów właśnie będziemy się odnosili podając taką, czy inną informację. Już niedługo blog będzie takim samym fundamentem, jakim jest dzisiaj zwykła strona internetowa.

Tak samo będzie w branży prawniczej. Gwarantuję. Jak powiedział Richard Susskind, nie ma co oczekiwać, że rewolucja w internetowa ominie prawników. Skoro tak działają pozostałe branże, to dlaczego firmy prawnicze mają pozostać nietknięte zmianami w zakresie IT i sieci Internet.

Zresztą, nie ma się czemu opierać! Blog jest fantastycznym narzędziem budującym zaufanie i relację z klientem. A blog w otoczeniu narzędzi e-marketingowych jest poważnym źródłem klientów… takich klientów, którzy dzwonią do kancelarii po to tylko, aby dla nich wykonała usługę. Tych klientów nie trzeba namawiać, prosić, stosować wobec nich jakichś szczególnych i tajemnych technik bardziej, czy mniej łagodnej perswazji. Oni po prostu szukali profesjonalisty i go znaleźli!

Z mojego doświadczenia

Osoby, które zaglądają na mój blog prawniczy PodwojneOpodatkowanie.pl są pod dużym wrażeniem mojej wiedzy i doświadczenia (sam uważam przeciwnie :)). Przykład opinii:

Bardzo kompetentny człowiek ale jednocześnie zwyczajny, nie wywyższający się, po prostu ludzki. Dzięki niemu wiem chyba wszystko o rozliczaniu zagranicznych dochodów. Prawnik godny polecenia; gdyby każdy w Polsce był tak dobry w swoim fachu jak Rafał Chmielewski mielibyśmy naprawdę Państwo doskonałe.

Oceniam nie tylko Pana wiedzę, ale i działanie zmierzające do przybliżania ludziom zagadnień podatkowych na znacznie wyższą ocenę niż 5. To co Pan w tej dziedzinie robi to poprostu strzał w dziesiątkę!

Pan Rafał to wysokiej klasy fachowiec oraz człowiek.Polecam go wszystkim, którzy mają problemy w prawie międzynarodowym etc.

Oczywiście tych wybranych opinii nie podaję, aby się chwalić, gdyż nie o to mi tutaj chodzi. Ważne jest to, że dzięki blogowi, możemy wykreować własny wizerunek, jako wysokiej klasy specjalistów, także w oczach dziennikarzy i redaktorów gazet (nie tylko zresztą gazet), co dodatkowo jeszcze przyczyni się do wzrostu uznania wśród klientów.  Nie muszę dodawać, że to wszystko prowadzi oczywiście do wyższych dochodów…

Moje doświadczenie dowodzi, że ludzie faktycznie przeglądają Internet w poszukiwaniu rozwiązania własnych problemów prawnych. Wiedzą, że tutaj znajdą odpowiedź. Wystarczy im ją podsunąć w blogu, a oni w zamian staną się, jeżeli nie klientami, to wiernymi adwokatami naszej firmy. Na podstawie naszego bloga podejmą decyzję, że to właśnie nam warto powierzyć ich problem.

I o to chodzi!

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Daniel Anweiler | Odszkodowania za błędymedyczne 12 września, 2015 o 1:06 pm

😀

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: