Prawnicza blogosfera

przez dnia 16 grudnia, 2009

Dziś kolejny „młody” blog zatytułowany Blog o Prawie – Przemyślenia Aplikanta Adwokackiego. Młody, gdyż został utworzony w lutym 2009 roku. Jego autorem jest aplikant adwokacki Paweł Sikora.

Blog jest bardzo ciekawy, jednak merytorycznie skierowany do fachowców. Osoby nie będące w temacie postępowania cywilnego nie znajdą tutaj dla siebie użytecznej treści. Paweł w swoim blogu analizuje wyroki i postanowienia sądów cywilnych, nie zaniechując przy tym wyrażania swoich poglądów oraz opinii. Artykuły są obszerne i widać, że autor poświęcił na ich napisanie sporo swojego cennego czasu. Treść bloga ma dużą wartość przedmiotową.

Chociaż blog funkcjonuje już niemal rok, to jednak nie ma na nim wielu wpisów. Średnio wychodzi jeden wpis na miesiąc. Ostatni dotyczy utworzenia Insytutu Allerhanda – instytucji, która pragnie przyczyniać się do ubogacania domeny publicznej oraz dostarczać studiów i analiz dla instytucji powołanych do tworzenia i stosowania prawa w Polsce.

Inne, poza blogiem, techniki e-marketingowe nie są stosowane przez Pawła Sikorę.

Podsumowując: Blog o Prawie jest ciekawą stroną, skierowaną raczej do prawników, jednak aby uzyskał on pełną interaktywność i zasługującą na to poczytność, autor powinien wdrożyć choćby podstawowe narzędzia e-marketingu prawniczego.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: