Właściwy pracownik na właściwym miejscu w Twojej kancelarii

przez Rafał Chmielewski dnia 10 sierpnia, 2015

Najważniejsza w zatrudnianiu ludzi jest…

Motywacja? Nie, nie motywacja.

Pracowitość danego kandydata? Też nie.

Lojalność czy inne wartości? Nie. To wszystko jest ważne (podobnie jak motywacja i pracowitość), ale jednak postawiłbym to na drugim miejscu.

Najważniejsze jest znalezienie właściwego człowieka do właściwej pracy, czyli… osobowość.

Dlaczego to takie ważne?

Dlaczego? Dowiesz się stąd >>

Kiedy masz w swojej kancelarii super bloga i ten blog rozwija cały Twój biznes, to w pewnym momencie stajesz przed koniecznością zatrudnienia kogoś do pomocy. 

Kogo wtedy poszukujesz? Jakimi kryteriami się kierujesz? Jak szukasz kandydata do pracy, czy do współpracy? A może poszukujesz partnera?

Z reguły nie wiemy jak dobrze zatrudnić (w szerokim tego słowa znaczeniu) osobę do pomocy. Wtedy nieświadomie popełniamy te same błędy, które widzieliśmy już gdzieś indziej, nie mając świadomości, że można kompletnie inaczej. Robiąc to samo, otrzymujemy ten sam efekt: pracownika nielojalnego, który pracuje „tak sobie” albo jeszcze gorzej dopóty, dopóki mu płacisz.

Wymówką jest wtedy: przecież tak dzisiaj jest. Albo: to pokolenie X, czy Y, czy Z (nie mam pojęcia co te modne hasła oznaczają). Przechodzisz nad tym do porządku dziennego. Albo zawijasz rękawy i dalej zaginasz sam – jeszcze ciężej – bez sensu.

A tymczasem kluczem jest osobowość. Osobowość nie tylko Twojego przyszłego pracownika, ale i Twoja!

Możesz powiedzieć: Rafał, ale kancelaria to nie jest budka z lodami. 

Jasne, że nie jest! Dlatego tym bardziej powinieneś wiedzieć, jak odpowiednio dobierać ludzi do pracy, czy do współpracy!

***

Podczas ostatniego web.lex Meeting był u nas na szkoleniu Paweł Królak (nie będę się rozpisywał o tym szacownym przedsiębiorcy – przeczytasz więcej o Pawle tutaj >>), który zdradził nam technikę dobrego zatrudniania i podał fantastyczne procedury (warte majątek), jak to zrobić krok po kroku.

Na szkoleniu byli obecni radcowie prawni, adwokaci, rzecznicy patentowi i doradcy podatkowi, wszyscy to właściciele swoich kancelarii, i oni jak jeden mąż powiedzieli, że dla nich to szkolenie było bardzo, bardzo cenne i pomocne. Skoro oni tak powiedzieli, to na pewno i dla Ciebie ta wiedza będzie/jest wartościowa.

***

Dobrze się składa, bo Paweł akurat organizuje szkolenie na ten temat. Linka do oferty podałem na samym początku.

Ja nie mam żadnych profitów z promocji tego szkolenia i piszę o nim, bo zależy mi na tym, aby ten świat był dobrym miejscem do życia dla wszystkich. A my – przedsiębiorcy – mamy na to istotny wpływ, właśnie poprzez to, że dobrze zatrudniamy właściwe osoby. Osoba dobrze zatrudniona jest szczęśliwa i to napędza całą resztę jej życia (łącznie z jej rodziną). Osoba źle zatrudniona przenosi swoją gorycz na cały świat.

Dlatego uważam, że każdy z nas powinien umieć dobierać sobie do współpracy właściwych ludzi. A mamy to szczęście, że jest ktoś taki, jak Paweł Królak, który nam może to pokazać.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: